Meist

Tuta on rõõmsameelne ja heasüdamlik lapsehoidja, kes elab ekraanil koos oma sõprade Rebase ja Fennekiga. Nad pakuvad alati uusi ideid, tutvustavad meile meid ümbritsevaid asju ja julgustavad lapsi liituma vahvate tegevustega. Laulud, tantsud, tähed, numbrid, sõnad, liigutused, naljad.. – pidev valmisolek millegi uue avastamiseks ja tegemiseks!

Tuta asjad on seriaal eelkooliealistele. See arendab laste kujutlusvõimet harivate ja meeleolukate lugude ning algupärase muusikaga. Lapsed laulavad ja tantsivad seriaalist pärinevate lugude saatel.

Tuta asjad sai alguse 2018. aastal, kui kohtusid mõttekaaslased – filmi- ja televaldkonnas töötavad väikelaste vanemad. Nad soovisid luua oma lastele midagi huvitavat – armsat ja harivat, lätikeelset ekraanisisu. Praeguseks on Ausma Media loonud ühiste jõudude ja suurearvulise meeskonnaga juba 160 seeriat ehk seitse Tuta asjad hooaega, mida vaatavad läti lapsed üle kogu maailmas.

Tuta on alates 2020. aastast laste tähelepanu pälvinud ka teistes keeltes - inglise keeles Nanny Tuta, rootsi keeles Tottas Saker, eesti keeles Tuta Asjad. Samuti ka türgikeelse dubleeritud versioonina - Mutlu Tuta.

Eesti keeles saab seriaali Tuta asjad vaadata Go3 ja ETV, aga ka Tuta asjad YouTube kanalil. Lastele meeldib ja vanematele ka!

Marta Selecka

Marta Selecka

Marta Selecka on režissöör ja peamine ideede autor, kes soovib lakkamatult luua midagi uut ning seejuures veel paremat kui enne. Oma igapäevaelus on Marta ajakirjanik, telesaadete tegija ja ettevõtja. Ta on õppinud ajakirjandust, teinud selliseid saateid nagu „Siin“, „Põhja pool“ „Kirjandus“ ning asutanud lastele mõeldud sisu loomise ettevõtte Ausma.
Laura Polence

Laura Polence

Laura Polence on helilooja ja laulja, ta on kirjutanud kõik need toredad laulud. Laura esitab oma laule, kirjutab muusikat ja mängib klaverit. Eriti meeldib talle džäss. Laura on lõpetanud Riia Toomkiriku Koorikooli dirigeerimisklassi, seejärel omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Amsterdami Kunstikõrgkoolis. Ta on võitnud kaks Läti Kuldmikrofoni auhinda aasta parima laste muusikaalbumi eest.
Liene Sebre

Liene Sebre

Liene Sebre on näitleja, keda tunnevad Tutana kõik Läti lapsed. Suur kogemus seriaalis Tuta asjad võimaldab tal olla režissööri assistent seeriate loomisel. Liene on lõpetanud Läti Kultuuriakadeemias näitlejate programmi, töötab näitlejana Läti Rahvusteatris.